مراحل کفسابی 1

برای انجام کار کفسابی و سنگسابی کلیه مراحل کفسابی باید به ترتیب و با دقت بسیاری انجام گیرد تا بهترین نتیجه در نهایت حاصل شود.

مراحل کفسابی و سنگسابی :

در ساب اول معمولا از لقمه هایی با اندازه ۳۶ و یا ۴۶ استفاده می شود که برای شروع کار می تواند بهترین گزینه باشد و با توجه به میزان عمقی که خراش ها ایجاد کرده اند انتخاب می شوند. البته این دو لقمه تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند و اصلی ترین تفاوت آن ها در میزان زبری لقمه است که لقمه ۳۶ در مقایسه با لقمه ۴۶ از زبری بیشتری برخوردار است.

ساب اول برای حذف کلیه پستی ها و بلندی ها انجام می شود و پس از آن ساب دوم صورت می گیرد که در این مرحله از لقمه سنگ ۶۰ استفاده می شود و می تواند کلیه خطوطی که از ساب اول باقی مانده را به راحتی از بین ببرد و سطح مورد نظر را به خوبی پاک کند. پس از اتمام ساب دوم کفساب باید لقمه سنگ را تعویض کرده و مرحله سوم را برای حصول نتیجه بهتر انجام دهد. در این مرحله از لقمه سنگ ۱۲۰ استفاده می شود که می تواند خطوط و بارهای باقی مانده از مرحله پیش را به بهترین حالت حذف کند.

پس از ساب دوم و یا سوم به طور معمول عملیات بتونه کاری انجام می شود که البته در اغلب موارد پس از ساب دوم این کار صورت می گیرد تا کلیه پستی ها و بلندی ها در ساب سوم از بین برود و سطحی صاف و یکدست حاصل شود. البته باید این نکته را نیز عنوان کنیم که در زمینه بتونه کاری سنگ هیچ فرقی بین ساب دوم و یا سوم وجود نداشته و در هر مرحله می توان بتونه کاری را انجام داد. پس از بتونه کاری مجددا امر سابزنی انجام خواهد شد و به این ترتیب می توان سطحی صاف داشت که برای انجام پولیش آماده است.

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.