سابزنی سنگ

در عملیات کفسابی پس از سابزنی و پولیش باید کلیه لبه هایی که بر روی سنگ ایجاد شده حذف شود.

زمانی که پس از کفسابی عملیات حذف لبه های سنگ نیز انجام شود سنگ می تواند خود را به صورت براقی نشان دهد و زیبایی نهایی کار بسیار بیشتر خواهد شد.

اگر لبه هایی که در طی کار ایجاد شده به درستی حذف نشوند انعکاس نور در جهات مختلف صورت خواهد گرفت و همین مسئله به ظاهر کوچک موجب می شود تا عملکرد خوبی ایجاد نشود و کیفیت نهایی کار رضایت بخش نباشد، به همین دلیل باید گفت حذف لبه های سنگ یکی از مهم ترین اقداماتی است که موجب می شود سنگ ها درخشانی و براقیت خاصی را به دست بیاورند و کار باکیفیت بالاتری ارائه شود.

سابزنی دستی کنج ها

برخی از کنج ها و گوشه های ساختمان به گونه ای هستند که به راحتی قابلیت تمیز شدن ندارند و باید عملیات کفسابی و سابزنی در خصوص آن ها انجام شود.

زمانی که کفسابی اصلی مرحله به مرحله انجام می شود در خصوص کنج ها و گوشه های ساختمان نیز می توان از ساب دستی استفاده کرده و براقیت و درخشانی سنگ های این بخش ها را نیز افزایش داد.

جمع آوری همزمان پسماند کفسابی

فاضلابی که در اثر کفسابی ایجاد می شود باید پیش از آنکه خشک شده و به زمین بچسبد باید از روی سطح مورد نظر برداشته شود، در این خصوص باید اطلاع داشته باشید که ریختن پسماند کفسابی در لوله های فاضلاب کار درستی نمی باشد و علت آن نیز خشک شدن سریع این پسماند است که موجب می شود راه فاضلاب نیز به طور کامل گرفته شود.

چرخاندن لقمه های کفسابی

چنانچه دستگاهی که برای انجام عملیات کفسابی مورد استفاده قرار می گیرد دارای دو جهت چرخشی باشد بهتر است هرازگاهی چرخش آن ها را به حالت معکوس دربیاورید، این کار موجب می شود تا عمر لقمه ها افزایش پیدا کرده و کارکرد آن نیز بیشتر از قبل باشد.

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.