سنگ مصنوعی

ساختار سنگ مصنوعی از ترکیب سنگ های طبیعی با مواد افزودنی دیگر می باشد که مواد اولیه آن از ترکیباتی نظیر سیمان و افزودنی های پلیمری را شامل می باشد که کاهش وزن ، نصب سریع و کفسابی آسان آن ها را به همراه داشته است.

علت پدید آمدن سنگ های مصنوعی به دلیل افزایش زیبایی و تنوع در طرح و رنگ در نمای داخلی و خارجی ساختمان ها، کفپوش ها، سنگ فرش و محوطه سازی های بیرونی بوده است.

سنگ های مصنوعی نسبت به سنگ های طبیعی دارای ویژگی های بسیار فوق العاده ای می باشند که می توان به وزن، ضخامت و قیمت کم آن ها اشاره کرد. از آنجایی که سنگهای مصنوعی از ترکیب مجدد سنگ طبیعی و مواد افزودنی دیگر تولید می شود از قیمت کمتری نسبت به سنگ های طبیعی برخوردار است.

برای آماده سازی سنگ طبیعی و به کاربردن آن می بایست کارهای زیادی روی آن انجام شود که اجرای این فرآیندها هزینه زیادی دربر خواهد داشت. در حالی که سنگ های مصنوعی به این مراحل نیازی ندارد و قادر به تولید طرح ها و رنگ های متناسب با سلیقه مشتری نیز می باشد.

تاریخچه سنگ مصنوعی

تاریخچه سنگ مصنوعی را می توان به نمونه هایی از موزاییک ساخته شده در دو هزار سال قبل در روم باستان اشاره کرد. پس از آن نمونه ای از سنگ های مصنوعی در یونان با استفاده از قطعه های مربعی شکل سنگ های طبیعی ساخته شده است و به عنوان سنگ فرش که با تصاویر انسان، حیوانات و شکل های هندسی منظم طراحی شده بود استفاده می کردند.

اما با پیشرفت تکنولوژی تولید این محصول از سال ۱۹۶۰ در ایتالیا آغاز شد.

مواد اولیه سنگهای مصنوعی، سیمان، رس، آگرگات های سنگ های ضایعاتی و خاک های سبک می باشد و همچنین از رنگ دانه های اکسید آهن جهت دستیابی به رنگ های مختلف و زیبایی در سنگهای مصنوعی استفاده می شود.

گروه کفسابی ۲۰ با به کارگیری دستگاه های پیشرفته و نیروی کار متخصص به صورت ۲۴ ساعته و همه روزه آماده ارائه خدمات خود به شما مشتریان عزیز می باشد.

سنگ مصنوعی چیست؟

ویژگی های سنگ مصنوعی

وزن سبک تر نسبت به سنگ های طبیعی

وزن هر متر مربع سنگ های مصنوعی در حدود ۱۵ کیلوگرم است که در مقایسه با وزن سنگ های طبیعی بسیار سبک تر می باشد.

طرح های جذاب

سنگ های مصنوعی را می توان در طرح های بسیار متنوع و زیبا تولید کرد. استفاده از اجزای فسیلی، قطعات فلزی و دیگر عناصر مورد نظر که بتواند در ترکیب سنگ مصنوعی قرار بگیرد، از مزایای منحصر به فرد سنگ مصنوعی می باشد که زیبایی آن را چندین برابر می کند.

رنگ های متنوع

امکان اضافه کردن رنگدانه های مختلف برای رنگ کردن سنگ مصنوعی و ثبات رنگ از دیگر خصوصیات سنگ های مصنوعی می باشد.

ضخامت کم و مقاومت بالا

سنگ های مصنوعی علاوه بر دارا بودن مقاومت بالا از ضخامت کمی نیز برخوردار می باشند. این سنگ ها در برابر فشار، یخ زدگی و خراش بسیار مقاوم هستند.

طول عمر بالا

عمر مفید و ماندگاری این نوع از سنگ ها علاوه بر حفظ دیگر ویژگی های خود بسیار بالا می باشد. این محصولات از ترکیب سیمان های بسیار باکیفیت تولید شده که عمر مفید آن را تا بیش از ۳۰ سال تضمین می کند.

کاربرد سنگ مصنوعی

نمای بیرونی و داخلی ساختمان

محوطه سازی داخل حیاط

سنگ فرش و کف پوش

کناره های شومینه

نمای پنجره

راه پله ها

زیباسازی فضای شهری

تزئین باغ ها و ویلا

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.