ابزارهای جانبی دستگاه واترجت _ لنس

نمای ساختمان مهمترین عنصر از یک ‌ساختمان است که دیده می شود، این عنصر نه تنها در زیبا جلوه دادن بنا اهمیت دارد بلکه در افزایش زیبایی محیط هم نقش مهمی را بازی می کند، از این رو پاکیزه و تمیز نگه داشتن نمای ساختمان ها وظیفه ای بسیار مهم است.

عوامل زیادی در آلودگی نمای ساختمان نقش دارند که از این میان می توان به شرایط آب و هوایی، دود وسایط نقلیه، آلودگی ناشی از مصالح ساختمانی، مدفوع پرندگان و… اشاره کرد.

همین امر باعث می شود که هر چند مدت یکبار نمای ساختمان نیاز به شست و شو نظافت پیدا کند. انجام این کار در توان هر کسی نیست و باید آن را به نماشوهایی با تجهیزات سپرد تا جلوی خسارات احتمالی که ممکن است به نما ساختمان وارد گردد، گرفته شود.

نماشویی چیست؟

نماشویی به معنی شستن و پاکسازی نمای بیرونی ساختمان ها است.

برای انجام عملیات نماشویی، نماشو ابزار هایی مخصوص را برای نماشویی به کار می گیرد، افزوده بر این نماشویی نیازمند استفاده از داربست ها و یا ابزار های مشابه هم می باشند.

از چه ابزاری در نماشویی استفاده می شود؟

برای نماشویی ساختمان، نماشو ابزاری مانند دستگاه واترجت، سند پلاست، پاک کننده یا دیسکلیر جوهر نمک، سیلیس(ماسه بادی) را به کار می برد.

نماشویی ساختمان به چه دلیلی انجام می شود؟

دلایل فراوانی برای نماشویی ساختمان وجود دارد که عبارتند از:

  1. آلودگی نمای ساختمان در طول زمان
  2. دود گرفتگی نمای ساختمان بر اثر دود ناشی از خودروها
  3. پاشیده شدن مصالح ساختمانی از قبیل سیمان و رنگ و …
  4. چسباندن پوسترهای تبلیغاتی و شعارنویسی روی ساختمان …
  5. و یا هر دلیل دیگری که منجر به آلودگی نمای سازه بشوند.

شکی نیست که مهمترین دلیل نیاز به شست و شوی نما، محافظت از نمای ساختمان در برابر آلودگی و آسیب می باشد.

وقتی غبار و دود یا هر نوع آلودگی دیگری روی نمای ساختمان جا خوش می کند باعث بد شدن ظاهر ساختمان و در شرایطی ایجاد مشکلات مختلف برای آن می شوند، برای مثال زمانی که باران اسیدی می بارد، نه تنها نمای ساختمان کثیف می شود بلکه خسارات متعددی نیز می بیند.

نماشویی چه انواعی دارد؟

نماشویی نماهای آجری

نماشویی نماهای آجری کاری نیازمند به تخصص بالا می باشد چرا که هر چه عمر ساختمان بیشتر می شود امکان استفاده از روش های شست و شوی سنگ کمتر شده و حتی به صفر می رسد، چون این روش باعث کم شدن استحکام سازه های آجری می گردد.

نماشویی ساختمان هایی با نمای آجری بیشتر به خاطر شوره و سفیدک بستن آجر ها صورت می گیرد وگرنه در حالت کلی آجر ها مقاومت بیشتری در برابر آلودگی های هوایی دارند.

دلیل شوره و سفیدک زدن روی نمای آجری، کاربرد نمک در مراحل تولید آجر است.

تبخیر آب و ترکیب آن با نمک هم باعث تشکیل شوره می شود، برای این نوع شست و شو باید منتظر خشک شدن سطح نمای آجری بمانیم.

پس از خشک شدن سطح، بسته به نوع آجر و میزان آسیب دیدگی نما، موادی از قبیل سندبلاست، ماسه شسته، ماسه بادی را به کار گرفته می شوند.

در برخی موارد تنها  آب و مواد شوینده مصرف می گردند.

نماشویی نمای سنگی

انواع مختلفی از نماهای سنگی وجود دارد، با در نظر گرفتن کانی های موجود در سنگ ها، از روش های استانداردی برای شست و شوی آن ها استفاده می شود‌‌.

اگر نما گرانیتی باشد شست و شوی آن به ‌تنهایی با آب ممکن نیست و از دست دستگاه واترجت هم کاری بر نمی آید.

برای پاک کردن چنین سطوحی باید از دستگاه لایه بردار استفاده کنیم و به دنبال آن از واترجت برای شست و شوی نهایی نمای ساختمان بهره بگیریم.

برای سپردن خدمات نماشویی به گروه کفسابی ۲۰ با شماره ۰۹۱۲۷۳۴۸۱۵۸ تماس بگیرید .

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.