قواعد کفسابی

استفاده از کیسه های شن در خصوص برخی از دستگاه های کفسابی که نیازمند وزنه هستند موجب می شود تا عملیات کفسابی و سابزنی با سرعت بیشتری صورت گرفته و لایه برداری با دقت بیشتری انجام شود. یکی از مهم ترین قواعد کفسابی که وجود دارد توجه به لقمه های مورد استفاده است.

بهتر است برای کیفیت بالاتر کفسابی به سراغ استفاده از لقمه های زبرتر بروید و فشاری که بر روی دستگاه وارد می شود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید و یا به جای اینکه از سه لقمه استفاده کنید ۶ لقمه را در زیر دستگاه کفسابی خود قرار دهید.

رفع ایراد در دستگاه

گاهی اوقات در حین انجام عملیات کفسابی دستگاه خاموش می شود و یا حرکت آهسته تری را دارد ، در این حالت بهتر است فشار و سنگینی موجود بر روی دستگاه را کاهش داده و دور ان را نیز کم کنید و یا به جای استفاده از لقمه های زبر به سراغ استفاده از لقمه های نرم بروید ، این کار موجب می شود دستگاه کارایی بهتری داشته باشد.

چنانچه بر روی سطح سنگ ترکی وجود داشته باشد بهتر است از چسب بتن و یا دیگر افزودنی های سیمانی که به رنگ سطح سنگ است استفاده کرده و عملیات ساب زنی را مجددا تکرار کنید.

موارد استفاده از دستکاه تک فاز و سه فاز

از دیگر قواعد کفسابی در خصوص کفشویی و یا کفسابی سرامیک این است که بهتر است از دستگاه های تک فاز کمک بگیرید. در اغلب موارد در زمینه کفشویی از دستگاه های تک فاز استفاده می شود اما در امر کفسابی و سنگ سابی دستگاه های سه فاز کارایی بیشتری دارند. البته سنگ سرامیک جزو آن دسته از سنگ هایی است که در خصوص کفسابی آن نیز باید از دستگاه های تک فاز استفاده کرد. در کفسابی سرامیک باید در نظر داشته باشید که کفسابی موجب می شود تا طرح برجسته ای که بر روی سرامیک وجود دارد به طور کلی از بین برود و بهتر است در خصوص این دسته از سنگ ها از عملیات کفسابی استفاده نشود.

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.