حذف لکه های روی سنگ

استفاده از سنگ در فضای داخلی و خارجی منازل موجب می شود که لکه های بسیاری بر روی آن ها ایجاد شود که برخی قابلیت پاک شوندگی سریعی دارند اما برخی از این لکه ها عمق بسیار زیادی پیدا کرده و به راحتی پاک نخواهند شد. برای حذف لکه های روی سنگ های به کار رفته در منزل ایجاد شده می توان از محلول جوش شیرین و آب استفاده کرد.

این محلول در خصوص حذف لکه های روی سنگ که قابلیت پاک کنندگی بالایی دارند، عملکرد فوق العاده ای دارد اما لکه هایی نیز وجود دارند که به راحتی نمی توان آن ها را پاک کرد و باید لایه ای از روی آن ها برداشته شود که در این خصوص به ماده پاک کننده قوی تری نیاز می باشد.

در خصوص این دسته از لکه ها می توان به سراغ جوهرنمک رفت اما باید به خاطر داشته باشید که استفاده از این ماده موجب می شود تا سنگ طول عمر کمتری داشته باشد و به مرور زمان دچار خرابی گردد.

بهترین روش برای حذف لکه های روی سنگ

در مواردی از این قبیل بهتر است به جای استفاده از مواد اسیدی همچون جوهرنمک به سراغ دستگاه های کفسابی رفته و از متخصصان این حوزه درخواست کرد که برای تمیز شدن سنگ های مورد نظر لایه ای از سطح آن ها را حذف نمایند.

لایه برداری به وسیله دستگاه های مخصوص این کار موجب می شود هم لکه های عمیق به طور کامل حذف شوند و هم اینکه سنگ شفافیت و درخشندگی خود را بهتر از قبل به دست بیاورد.

به عنوان مثال ممکن است رد لاستیک بر روی کف سنگ های پارکینگ باقی بماند که با استفاده از کفسابی هم این لکه های به جا مانده از بین خواهند رفت و هم اینکه سنگ می تواند جلوه خود را به سادگی به دست بیاورد.

سنگ هایی که در کف منازل استفاده می شوند همواره موجب می شوند تا فضایی خاص و لوکس به وجود بیاید اما باید برای دست یابی به این هدف همیشه آن ها را تمیز و درخشان نگه داشته و هر چند سال یکبار برای درخشنده تر ماندن آن ها هزینه ای را در نظر گرفت.

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.