سنگ کوارتز

یکی از سنگ های پرکاربرد در ساختمان ورق های کوارتز هستند که کریستال های بسیار ریز کوارتز و رزین از مواد تشکیل دهنده آن به شمار می روند. این نوع از سنگ در مقایسه با انواع دیگر متخلخل نبوده و همین عامل موجب می شود تا به راحتی بتوان از آن ها مراقبت نمود. سنگ کوارتز به گونه ای تشکیل شده که قرارگیری در معرض نور خورشید در طولانی مدت می تواند موجب مات شدن رنگ آن گردد.

نظافت سنگ کوارتز

در خصوص نظافت سنگ کوارتز کار بسیار ساده ای می توان انجام داد و آن هم استفاده از اسپری شیشه پاک کن است که به سادگی قابلیت تمیز کردن سطح سنگ را دارد. یکی دیگر از امتیازاتی که این نوع سنگ دارد عدم خوردگی در برابر مواد اسیدی می باشد. چنانچه مواد غذایی که از مواد اسیدی در آن ها استفاده شده بر روی این سنگ ریخته شود بدون هیچ مشکلی می توان آن را پاک کرد بدون اینکه به سطح سنگ آسیبی وارد شود؛ همین مساله موجب می شود مراقبت از این نوع سنگ در مقایسه با دیگر سنگ ها راحت تر باشد و کاربرد بیشتری داشته باشند.

علیرغم اینکه سنگ کوارتز دارای مزایای بسیاری است، باید بگوییم گاهی تمیز کردن آن با مشکل مواجه می شود و آن هم به دلیل ریختن جوهر بر روی سطح سنگ است که به سادگی پاک نمی شود.

به همین دلیل توصیه می کنیم در خصوص استفاده از جوهر محل دیگری را انتخاب کنید تا سنگ کوارتز به کار رفته در منزل زیبایی خود را داشته باشد.

از این سنگ به دلیل زیبایی خاص آن ها می توان در موقعیت های مختلفی استفاده کرد و حتی آن ها را به عنوان سینک ظرفشویی در آشپزخانه جای داد.

باید این نکته را به خاطر داشته باشید که قرار گیری در معرض آب آسیبی به این نوع سنگ وارد نکرده ولی با این وجود هر چند وقت یکبار می توانید با کمی شیشه پاک کن آن را تمیز کرده و موجب درخشندگی بیشتر آن گردید.

اگر عمق لکه ها زیاد بود و با روشهای خانگی برطرف نشد ، باید از خدمات کفسابی و سنگسابی استفاده کنیم.

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.