اصول کفسابی

اصول کفسابی زمانی که قرار است عملیات کفسابی و یا سابزنی در فضایی انجام شود مورد توجه واقع شود.

اولین اصل نوع ساب می باشد ، گاهی از ساب به همراه آبپاشی استفاده می شود که در این حالت نوری که بر روی سطح خیس منعکس می شود می تواند کمی موجب گمراهی سابزن شود.

اگر بخواهیم ساده تر این مساله را عنوان کنیم باید بگوییم که زمانی که ساب خشک انجام می شود گرد و غباری که در اثر سابزنی ایجاد می شود به وسیله مکش ها جمع می گردد و سطحی که در هر لحظه به وجود می آید به عنوان سطح نهایی شناخته می شود اما در خصوص ساب خیس سطحی که مشاهده می شود به طور معمول اندکی تیره تر از سطح خشک می باشد و این مساله می تواند موجب گمراهی ساب زن در عملیات کفسابی و سابزنی شود.

اصول کفسابی و روش صحیح ساب زنی به صورت زیگزاگی

برای اینکه کار ساب زنی به صورت صحیحی انجام شود باید حرکت دستگاه به حالت زیگزاگی باشد و از ضلعی به ضلع دیگر برود.

هر بار که دستگاه رفت و برگشت دارد می تواند مسیر جدید را با مسیر قبلی یکدست کرده و همپوشانی نماید.

در صورتی که دستگاه در یک نقطه ثابت بماند سنگ ساب موجب می شود تا بر روی سطح سنگ چاله ایجاد شود و این مساله در کیفیت کار تاثیر منفی خواهد داشت و موجب می شود کار جذابیت خود را از دست بدهد.

دلایل بسیاری وجود دارد که موجب می شود افراد در خصوص کفسابی و ساب زنی از دستگاه های سه فاز استفاده کنند ، هزینه کمتر و کیفیت بالاتری که در کار نهایی به وجود می آید و مدت زمان کمتری که برای انجام عملیات کفسابی باید در نظر گرفته شود و میزان کار کمتر و در نهایت رضایت بالای مشتریان و کارفرما از جمله دلایلی هستند که موجب می شود استفاده از دستگاه های سه فاز نسبت به دستگاه های تک فاز ارجحیت داشته باشند.

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.