کفسابی موزاییک

برخی از کفساب ها و مراکزی که خدمات کفسابی را در اختیار مشتریان قرار می دهند به علت عدم آگاهی مشتریان و واحدهای تجاری و صاحبان مسکن در خصوص انجام عملیات کفسابی موزاییک عنوان می کنند که موزاییک ها جزو سنگ ها به شمار نمی آیند و در واقع آن را نوعی سیمان محسوب می کنند.

البته در این امر استفاده کم از لقمه های کفسابی نیز یکی از دلایل این مسئله به شمار می رود این در حالی است که موزاییک نیز یکی از انواع سنگ ها است و در صورت استفاده از لقمه های ایتالیایی جلوه ای براق و آینه ای پیدا خواهد کرد و موجب ایجاد فضایی لوکس و جذاب می شود. کفسابی موزاییک

اهمیت مراحل نخست کفسابی موزاییک

مراحلی که در ابتدای کار سنگسابی باید انجام شود بسیار با اهمیت تر از مراحل بعدی به شمار می رود زیرا در مراحل نخست که ساب اول و دوم و بتونه کاری می باشد کفساب نباید تنها به سرعت انجام کار و تحویل سریع آن فکر کند و کیفیت کار را در نظر نگیرد در صورت انجام این شرایط مراحل بعدی کار کفسابی موزاییک آنگونه که باید کیفیت خوبی نخواهد داشت و نمی توان کاری مناسب و باکیفیت را در اختیار مشتریان قرار داد.

علت این مساله استفاده از لقمه های سمباده ای متفاوت در هر مرحله از کار کفسابی است که با لقمه مورد استفاده در مرحله بعدی متفاوت بوده و وظیفه ای خاص را باید انجام دهد. به عنوان مثال لقمه سمباده ای نخست ساب برش است که می تواند کلیه پستی ها و بلندی های موجود میان دو سنگ را از بین ببرد.

در این حالت می توان از لقمه هایی با اندازه های مختلف و با توجه به شرایط کار و نوع سنگی که در کف به کار رفته استفاده کرد. این در حالی است که در مرحله دوم از لقمه هایی با اندازه های مختلف جهت از بین بردن خط های ساب برش بهر می گیرند. پس از این مرحله نیز طی چند مرحله کار بتونه انجام می شود تا درزگیری ها به طور کامل انجام شود.

در صورتی که هرکدام از این مراحل به درستی انجام نشود کار ارائه شده در نهایت کیفیت خوبی نخواهد داشت و موجب نارضایتی و یا حتی از بین رفتن کیفیت اولیه سنگ نیز خواهد شد.

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.