تمیز کردن سنگ کف منزل

سنگ هایی که در کف منازل به کار می روند از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند چرا که موجب ایجاد جلوه ای خاص در فضای داخلی خواهند شد ، به همین دلیل باید همیشه در تمیز کردن سنگ کف منزل و مراقبت از آن ها توجهی خاص داشت و همواره تلاش کرد تا شفافیت و درخشندگی خود را داشته باشند.

می توانید مواردی همچون آب گرم و تی و آمونیاک و سطلی را فراهم کرده و در کنار آن ها از مواد شوینده با pH خنثی و پارچه ای که بسیار نرم است و شوینده مخصوص سنگ استفاده کنید و آن ها را با یکدیگر مخلوط کرده و بر روی سنگ های کف منزل بکشید که در ادامه نحوه مخلوط کردن این موارد را عنوان خواهیم کرد.

شوینده های مخصوص تمیز کردن سنگ کف منزل

اگر سنگ کف بیش از اندازه کثیف شده بهتر است تنها از آب استفاده نکرده و کمی آمونیاک را به آب گرمی که در سطل ریخته اید افزوده و در صورت نیاز از شوینده هایی که دارای pH خنثی هستند استفاده کنید.

در خصوص این شوینده ها توجه داشته باشید که بهتر است بسیار کم مورد استفاده قرار بگیرند و نهایتا سالی دوبار انجام شود.

پس از اینکه عملیات شستشو به پایان رسید می توانید از یک پارچه بزرگ در خصوص خشک کردن کف استفاده کرده و مانع از باقی ماندن لکه های آب بر روی زمین شوید.

می توانید پارچه خود را دور یک تی بسته و با آن کلیه آب های ریخته شده بر کف را به راحتی خشک کنید و علاوه براین در زمان و انرژی خود نیز صرفه جویی نمایید.

چنانچه پس از اتمام مراحل شستشو و خشک کردن احساس کردید سنگ حالت ماتی پیدا کرده می توانید آن را پولیش سنگ زده و یا به سراغ تمیز کننده های مخصوص سنگ بروید تا سنگ بتواند براقیت گذشته خود را به دست بیاورد.

سعی کنید در خصوص تمیز کردن تمیز کردن سنگ کف منزل از مواد اسیدی همچون سرکه نروید چرا که موجب آسیب دیدگی جدی سنگ شده و ظاهر سنگ را به مرور زمان از بین خواهد برد.

این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که بهتر است لکه های ایجاد شده بر روی سنگ ها را

در همان لحظه اول پاک کنید و آن را به زمان دیگری موکول ننمایید.

در صورتی سنگ کف با این روش ها تمیز نشد می توانید از خدمات کفسابی و سنگسابی ما استفاده کنید

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.