کفسابی عالی

کفسابی عالی دارای ویژگی ها و قابلیت هایی است که موجب می شود کیفیت کار ارائه شده افزایش یابد و یکی از مهم ترین این ویژگی ها حذف کلیه پستی ها و بلندی های موجود بر روی سنگ است.

در واقع سطحی که عملیات کفسابی و پرداخت بر روی ان انجام می شود باید کاملا یکدست و صاف باشد؛ برای دستیابی به این هدف از لقمه هایی که به صورت یکسان هستند در تمام مدتی که کار کفسابی انجام می شود استفاده می شود.

یکی دیگر از ویژگی های که در خصوص کفسابی عالی از اهمیت بالایی برخوردار است قابلیت دسترسی به نقاط سخت و مشکلی است که دسترسی به آن در حالت عادی سخت بوده و به راحتی نمی توان آن ها را تمیز کرد.

از دیگر ویژگی هایی که در خصوص کفسابی عالی می توان نام برد حذف کلیه فضاهای خالی موجود میان سنگ ها و سرامیک ها است. زمانی که از کفسابی در فضایی استفاده می شود این عمل می تواند مدت طولانی تری باقی بماند و به تعداد دفعات کمتری نیاز به کفسابی احساس خواهد شد.

روش های کفسابی عالی

در انجام عمل کفسابی از متدهای مختلفی استفاده می شود که عبارتنداز:

کفسابی با استفاده از فرچه های سیمی که در این حالت ساب سنگ دارای سیم فلزی بوده و آلاینده ها را به صورت موقتی از بین خواهد برد.

کفسابی کامل که موجب برداشتن لایه های اضافی و برق افتادن سنگ های به کار رفته می شود.

کفسابی با استفاده از رزین که این عمل در خصوص سطوحی به کار می رود که پتانسیل ایجاد حفره در آن ها زیاد است.

کفسابی پولیش دیگر متدی است که در عملیات کفسابی در نظر گرفته می شود و در انجام این کار نظر کارفرما ارجحیت دارد که موجب می شود سطح مورد نظر جلای بیشتری داشته باشد و اغلب پس از انجام کفسابی معمولی صورت می گیرد.

از دیگر متدها کفسابی موزائیک است که پس از انجام عمل کفسابی لایه ای همچون پارکت بر روی آن قرار می گیرد و در نهایت متد کفسابی پارکت است که موجب ایجاد براقیت و درخشندگی بر روی پارکت های به کار رفته در ساختمان می باشد.

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.