کفسابی کاشی یکی از روش های مقرون به صرفه در نظافت کاشی به حساب می آید که هزینه تعویض کامل آن را از روی دوش هر شخصی برمی دارد.

این کار را با دستگاه های پیشرفته و مخصوص انجام می دهند تا هر گونه آلودگی و جرمی از روی کاشی برداشته شود.

در این دستگاه ها از لقمه های مخصوص کفسابی روی کاشی استفاده می شود.

کفسابی سرامیک باعث از بین رفتن جرم ها و آلودگی هایی بر سطح کاشی می شود که امکان شست و شو و پاکسازی آن ها با دست وجود ندارد.

فراموش نکنید که انجام این کار را به افراد متخصص در امر کفسابی بسپارید تا با استفاده از دستگاه های مناسب، نتیجه مطلوبی را ارائه بدهند.

کفسابی کاشی

چرا باید کفسابی کاشی انجام بدهیم؟

انجام کفسابی کاشی باعث بازسازی کاشی می شود.

بی شک با گذر زمان امکان شکستن کاشی وجود دارد، با انجام عمل کفسابی و با استفاده از مواد مخصوص رزینی می توانیم شکستگی ها و درزهای کاشی را پر کنیم، آن را به شکل روز اول در آوریم و ماندگاری بیشتری به آن بدهیم.

سابزنی کاشی را چطور انجام می دهند؟

نکته مهم این است که شرکت های مختلف، دستگاه ها و روش های نسبتا متفاوتی را برای سابزنی کاشی به کار می گیرند، اما در مجموع، این کار را در پنج مرحله انجام می دهند که عبارتند از:

مرحله اول : استفاده از دستگاه های کفسابی دوار برای تمیز کردن سطح. این مرحله با نام تمیز کردن عمیق اولیه هم شناخته می شود.

مرحله دوم: در این مرحله، با استفاده از پدهای ساینده که کاربرد زیادی در کفسابی دارند، سطح کاشی ها را به آرامی تمیز می کنیم.

این کار برای از بین بردن و محو کردن هر گونه خش ، رنگ و جرمی انجام می شود.

مرحله سوم: در این مرحله که با عنوان مرحله ساییدگی خوب هم شناخته می شود، از پدهای ساینده ضخیم تری استفاده می شود تا سطح صافتری را در کاشی ها ایجاد کند.

مرحله چهارم: در این مرحله، عملیات آب بندی و اشباع انجام می شود.

این کار باعث افزایش مقاومت کاشی ها در برابر ساییدگی و نفوذ رنگ می شود و زیبایی کاشی را دو چندان می کند.

مرحله پنجم: این مرحله، مرحله تعمیر و نگهداری است و آن را برای اطمینان از تمیزی و ماندگاری بیشتر کاشی ها انجام می دهند.

جمع بندی

کفسابی کاشی را زمانی انجام می دهند که کثیفی و جرم روی آن نشسته باشد.

از آنجا که پارک کردن رنگ و مواد ساختمانی از روی کاشی با روش های دستی ممکن نیست، سابزنی یا کفسابی روشی است که برای برطرف کردن این کثیفی ها و لکه ها به کار گرفته می شود.

نکته مهم در کفسابی کاشی این است که در انجام آن، عمل لایه برداری وجود ندارد چرا که در صورت برداشتن لایه های رویین، کاشی کاملا خراب می شود .

در حقیقت باید این روش را روش شست و شوی حرفه ای کاشی با دستگاه ها و مواد مخصوص بدانیم که هزینه تعویض کامل کاشی را از روی دوش مالک ساختمان برمی دارد.

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.