کفسابی دهبید

کفسابی دهبید و روش انجام آن : سنگ دهبید از زیبایی خاص و استحکام بالایی برخوردار است و یکی از سنگ های پر فروش در بازار می باشد . به همین دلیل در قسمت های پر رفت و آمد ساختمان مانند ورودی هاف پله ها، پاگردها و سایر بخش های خانه کاربرد بسیاری دارد.

مراحل کفسابی دهبید

در اولین مرحله از کفسابی دهبید ابتدا یک لایه از سنگ را به منظور از بین بردن جرم ها و آلودگی های موجود بر روی سطح سنگ کف توسط لقمه سنگ های زبر با شماره های ۳۶ و ۴۶ بر میداریم.

در مرحله بعدی از مواد رزین و بتونه مخصوص برای پوشاندن درزها و شکاف هایی که بر اثر ساب در مرحله اول آشکار شده است، استفاده می شود.

سپس در مرحله سوم با استفاده از یک لقمه سنگ نرم تر با شماره ۶۰ برای از بین بردن خط و خش هایی که در مرحله قبل به وجود آمده اند، به کار برده می شود.

در چهارمین مرحله از کفسابی سنگ دهبید برای محو کردن کامل خطوط باقی مانده بر روی سنگ از لقمه سنگ ۱۲۰ که نرم تر از لقمه سنگ ۶۰ می باشد، استفاده می شود.

در مرحله بعد برای درخشان کردن سنگ از لقمه سنگ ۲۲۰ استفاده می شود تا سطح سنگ کم کم حالت براقی به خود بگیرد و سپس برای رسیدن به بالاترین سطح درخشندگی سنگ دهبید از لقمه سنگ ۸۰۰ استفاده می کنند. ناگفته نماند در صورتی که مقدار جرم و آلودگی سطح سنگ زیاد باشد، مراحل کفسابی دهبید نیز بیشتر تکرار می شود تا زمانی که سنگ کاملا مانند روز اول تمیز و درخشان شود.

خدمات کفسابی باعث جلوگیری از آسیب رسیدن به سنگ و هزینه های اضافی برای تعویض آن می شود. همچنین این عملیات عمر سنگ دهبید را افزایش می دهد و زیبایی و درخشندگی خاصی را به آن می بخشد.

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.