پولیش و درزگیری سنگ جزو آن دسته از تعمیرات و اصلاحاتی است که با توجه به نزدیک شدن به ایام خانه تکانی در بین ایرانیان بصورت گسترده انجام می شود

پولیش و درزگیری سنگ جزو آن دسته از تعمیرات و اصلاحاتی است که با توجه به نزدیک شدن به ایام خانه تکانی در بین ایرانیان بصورت گسترده انجام می شود . اما پولیش کردن سنگ چیست؟ پولیش و درزگیری سنگ چگونه انجام می شود؟ پولیش هر سنگ چگونه صورت می گیرد؟ این ها سوالاتی هستند که با مطالعه ی این متن به پاسخ آن ها خواهید رسید پس با ما همراه باشید.

پولیش و درزگیری سنگ چیست؟

پولیش فرایندی است که به وسیله ی آن اقدام به براق کردن سنگ می نمایند. فرایند پولیش کاری سنگ را واکس کردن سنگ نیز می گویند که هر کدام انواع مختلفی دارد . که در ادامه به تشریح آن ها می پردازیم . این فرایند با توجه به تنوع آن کارایی های مختلفی دارد .

فرایند درزگیری سنگ در حقیقت برای پوشاندن نواقص و پر کردن درز های موجود در ساختار سنگ ها به کار می رود و در آن شخص متخصص متناسب با سنگ و یا کف موجود مواد مخصوص مانند رزین را با یکدیگر ترکیب کرده و اقدام به درزگیری می کند . لازم به ذکر است. که درز ها ممکن است در طولانی مدت و در صورت عدم انجام کفسابی ایجاد شوند.

پولیش آنتیک کننده

این پولیش یکی از انواع پولیش سنگ موجود در بازار می باشد که سنگ را در برابر گرد و غبار و چربی محافظت می کند و در بین ایرانیان بسیار رایج است . این نوع پولیش همانطور که از نام آن مشخص است سنگ را آنتیک می کند .

این نوع پولیش را نمی توان روی سنگ های مرمر به کار برد اما برای سایر سنگ ها مانعی ندارد . برای استفاده از آن باید سطح سنگ مورد استفاده کاملا خشک باشد سپس آن را بصورت یک دست بر روی سنگ پخش کرد . باید در حین استفاده در نظر داشته باشید که نباید پولیش را با آب رقیق کرد.

پولیش سنگ و درزگیری سنگ

پولیش ضد لغزش

پولیش ضد لغزش نوع دیگری از پولیش است که در آن سطح سنگ را در برابر لغزش مقاوم می کند و دیگر شخص بر روی آن سر نمی خورد . البته باید این نکته را یاد آور شد که پولیش ضد لغزش مازاد بر خاصیت ضد لغزشی خود می تواند سنگ را برابر گرد و غبار و چربی محافظت کرده  و آن را نیز براق نماید از این رو می باشد که همواره در صدر انتخاب های افراد قرار دارد .

این پولیش برای انواع مختلف سنگ استفاده می شود و می توان آ ن را به وسیله ی یک پارچه بر روی سطح سنگ پخش کرد . پولیش ضد لغزش را باید بصورت رقیق استفاده کرد و بعد از خشک شدن به وسیله ی دستگاه پولیش آن را صاف نمود.

پولیش اپوکسی

پولیش اپوکسی یکی دیگر از انواع پولیش های سنگ است که بخاطر خاصیتی که دارد بیشتر در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی استفاده می شود  و از آن به عنوان پولیش رزین و یا سخت کننده نیز نام برده می شود . این پولیش با توجه به ترکیباتی که دارد مانع ورود هر گونه باکتری و میکروب به سطح می شود و آن را کاملا محافظت می کند از این رو  برای بیمارستان ها و فضا های درمانی استفاده می شود.

این نوع پولیش از دو نوع ماده ی شیمیایی تشکیل شده است که قابلیت این را دارد که از ورود میکروب ها به سطح زیرین جلوگیری کند.

پولیش رزین

پولیش رزین یکی دیگر از انواع پولیش های سنگ می باشد که مایعی شفاف بر پایه ی آب بوده و برای براق کردن و جلا دادن به نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد . این نوع پولیش می تواند نما را در برابر گرد و غبار و آلودگی حفظ کند . البته برای استفاده از این پولیش باید از قلمو استفاده کرد و از خشک بودن سطح زیرین آن کاملا مطمئن بود .

آیا میدانید پولیش انواع سنگ ها تخصص گروه کفسابی۲۰ است؟ هم اکنون با ما تماس حاصل فرمایید.

3/5 ( 2 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.