سنگ آهک

راهکارهای خانگی تمیز کردن سنگ آهک را بیاموزید زیرا سنگ آهک به عنوان نمونه ای از سنگ ها شناخته می شود که جذابیت بسیاری داشته و در میان سنگ های گرانبها قرار دارد.

به طور معمول می توان این نوع از سنگ ها را به رنگ شیری و یا سفید مشاهده کرد اما باید به خاطر داشته باشید که این سنگ ها نیازمند مراقبت بیشتری می باشند.

اگر به این نوع از سنگ ها دقت کنید متوجه بافت متخلخلی آن خواهید شد که به سادگی قادر به تغییر رنگ می باشد.

سنگ آهکدر خصوص نظافت سنگ های آهک بهتر به خاطر داشته باشید که هرگز به سراغ مواد شوینده اسیدی نروید.

می توانید به سادگی از مقدار کمی مایع ظرفشویی به همراه آب داغ استفاده کرده و با اسپری کردن آن بر روی سنگ آهک و به کارگیری از یک دستمال نرم کلیه لکه های موجود بر روی این نوع از سنگ ها را از میان برد.

اگر در منزل خود از سنگ آهک استفاده کرده اید می توانید مقداری جوش شیرین را به همراه آب اکسیژنه مخلوط کرده و بر روی لکه هایی که بر سطح این سنگ ها وجود دارد بریزید.

محلول ریخته شده بر روی سنگ باید به مقداری باشد که همچون یک لایه ضخیم روی لکه را پوشانده و به مدت ۲۴ ساعت باقی بماند.

پس از این مدت زمان می توانید به راحتی لکه را تمیز کرده و در صورتی که بر روی سنگ خراشی ایجاد شده باشد می توان از مقدار اندکی پولیش خودرو استفاده کرده و بر روی سطح خراشیده شده کشید.

سنگ آهک به دلیل زیبایی و ارزش بالایی که دارد می تواند جنبه تزئیناتی نیز داشته باشد به همین دلیل باید نسبت به حفظ و نگهداری آن دقت بالایی داشت و لکه های ایجاد شده را در سریع ترین زمان ممکن از بین برد.

در صورتی که لکه ای مدت زمان بیشتری بر روی سطح سنگ باقی بماند تنها این محلول می تواند آن را از بین برده و موجب تمیزی سطح سنگ شود بنابراین به سراغ مواد پاک کننده اسیدی نباشید چرا که موجب آسیب دیدگی جدی سنگ خواهد شد.

از سنگسابی و کفسابی نیز می توان برای تمیز کردن سنگ آهک استفاده کرد البته باید با دقت انجام شود .

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.